,,Jesteś kimś wyjątkowym – relaksacje dla dzieci”

Polecamy Rodzicom i zachęcamy do korzystania tych, którzy potrzebują pomysłów np. na wieczorne wyciszanie swoich dzieci…☺
Czy znacie książkę ,,Jesteś kimś wyjątkowym – relaksacje dla dzieci”? Jeżeli nie, serdecznie zapraszamy i gorąco polecamy wszystkim zabieganym rodzicom i ich małym dzieciom. Jesteśmy przekonani, że dorośli też nie raz zaczerpną z klimatu jej krótkich i uroczych opowiadanek☺
Książka zawiera 14 relaksacyjnych i wyciszających historyjek, które dzieją się w różnych pięknych i niesamowitych miejscach jak tropikalny las, rozświetlony słońcem ogród, puszyste chmurki, wielka podróżująca rzeka, niezbadana zielona wyspa a nawet gwiazdy w kosmosie….
Autorka opowiada historyjki używając wizualizacji, subtelnych metaforycznych określeń oraz… wprost niezauważalnie acz niezwykle skutecznie uruchamia wszystkie zmysły i czytającego i słuchającego i cóż….?…Już tam jesteśmy…. poddajemy się delikatnemu prowadzeniu narratora, a on zwraca się specjalnie, właśnie do nas…☺.
Wszystkie historyjki mają wyraźny cel. Np. ,,Podróż przez tropikalny las” poprawia samopoczucie i dodaje siły,, , Lektura ,,Chmurek” relaksuje i uspokaja, opowiadanko o wielkiej podróżującej rzece mówi o roli akceptacji i poszanowania siebie i świata. ,,Dzielne ziarenko’ zachęca do działania, pomaga przy zmianach a ,,Domek Leśnej Babci’ koi smutki i pomaga przy zmartwieniach i niepokojach. I uwaga, każda historyjka na koniec ma swoją wersję do zasypiania☺.
Czytajcie i delektujcie się, książka Martyny Brody jest fajną lekturą również dla dorosłych na…. wyciszanie się i refleksję☺☺☺