,,Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i szkole”, autor Dr Ross w. Greene

Greene Ross W.

Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i szkole

Książka dla rodziców i nauczycieli, którzy uważają dzieci za szczególnie trudne, zbuntowane, konfliktowe, łamiące zasady i normy obowiązujące w domu i szkole.

Autor wychodzi z założenia, że „Każde dziecko jest grzeczne, jeśli potrafi” i proponuje skuteczną metodę dotarcia do niego, zrozumienia  trudności, udzielenia pomocy w tolerowaniu frustracji i rozwijaniu umiejętności dostosowania się, a przede wszystkim  w zachęceniu do rozwiązywania problemów poprzez współpracę.

Książka do wykorzystania w obecnej sytuacji, która może  rodzić szczególnie  trudne emocje zarówno u dzieci jak i u dorosłych, i może prowadzić do napięć i konfliktów we wzajemnych relacjach. Podpowiada bowiem,  jak nauczyć dziecko mówić o emocjach, jak nazywać własne stany emocjonalne i w efekcie  jak wspólnie budować porozumienie i poszukiwać rozwiązań.

Marta Babik-Królikowska