WSPARCIE DLA DZIECI Z UKRAINY I ICH RODZICÓW (OPIEKUNÓW)


Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Emocjonalnymi w Białymstoku we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku przeprowadziła pod koniec listopada 2022 roku warsztaty pod tytułem ,,Kartka świąteczna dla przyjaciela z Ukrainy”. Dzieci i młodzież z pracowni plastycznej  Inspiracje miała możliwość poznać nowe techniki,  rozwinąć swoją kreatywność, wyobraźnię tworząc kartki z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i narzędzi. Spotkanie poprowadziła pani psycholog Joanna Dąbrowska-Pastwa. Efektem pracy były piękne, wielokolorowe, przestrzenne kartki świąteczne, które zostaną przekazane rodzinom uchodźców.  W zajęciach brały udział  dziewczynki zarówno z Polski jak i Ukrainy, co sprzyjało integracji dzieci.  Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani, twórczy, co możemy zobaczyć na załączonych zdjęciach.  Warsztaty przeprowadzono w ramach projektu UNICEF dla każdego dziecka.

 


Przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)

За підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)

Formy pomocy i wsparcia w rozwiązywaniu problemów adaptacji, integracji, pokonywania kryzysów emocjonalnych i społecznych.

  1. Konsultacje dla rodzin posiadających dzieci w wieku 5-19 lat, które przybyły do Białegostoku z Ukrainy i przeżywają kryzys- zgodnie z zapotrzebowaniem.
  2. Prowadzenie warsztatów dla dzieci, rodziców z elementami muzykoterapii, arteterapii, pedagogiki zabawy, technik relaksacyjnych.
  3. Wsparcie nauczycieli w zakresie adaptacji dzieci z Ukrainy w środowisku szkolnym i poza szkolnym w formie warsztatów i konsultacji indywidualnych.

Kontakt: Specjalistyczna Poradnia psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Emocjonalnymi ul. Mickiewicza 31/2

tel. 85-7328-666

Skip to content